Кошик
1624 відгуків
promo_banner
+380 (63) 871-70-07
пр Тракторобудівників 65А кв 40, індекс 61120, Харків, Україна
"Расходнік" інтернет магазин запчастин
Залишити відгук

Якоря на болгарки

Якір на болгарку – ключова частина популярного електроінструменту

Болгарка є одним з найбільш затребуваних електроінструментів у побуті, на виробництві або в будівництві. Хоча інструмент носить назву «кутова шліфувальна машина», її використовують, щоб пиляти, точити, різати, очищати та ін

Однією з найбільш поширених причин поломки болгарок є вихід з ладу якоря болгарки.

Якір болгарки: особливості механізму

Ключовими елементами в пристрої болгарки є:

 • Електродвигун – центральний вузол кутошліфувальною машини, потужність якого може становити 700-2500 Вт.
 • Понижуючий редуктор – пристрій, який перетворює багатотисячні обороти двигуна в корисні для роботи кілька тисяч.
 • Шпиндель – елемент, який використовується для установки дисків і насадок.

Якір для болгарки відомий також як ротор електродвигуна. Він відповідає за обертання мотора і передачу крутного моменту іншим робочим механізмам. Якір розташовується усередині статора, разом з яким кріпиться до корпусу мотора.

Саме якір болгарки найбільш схильний до зносу. Із-за тривалої експлуатації або при перегріві контакти якоря можуть бути схильні до короткого замикання, що призводить до виходу з ладу вузла.

В яких випадках якір для болгарки підлягає заміні?

Одними з головних ознак, які вказують, що якір болгарки підлягає заміні, є:

 • вібрація двигуна на малих обертах;
 • підвищена іскріння щіток на колекторі двигуна;
 • обертання робочого валу в різні сторони;
 • падіння оборотів при роботі болгарки;
 • загальне зниження потужності двигуна.

Всі перераховані вище симптоми вказують на те, що роботу з болгаркою необхідно терміново припинити, щоб виконати технічний огляд. Щоб з'ясувати, що проблема криється саме в якорі болгарки, можна виконати деякі прості тести:

 • Огляньте болгарку зовні. Переконайтеся, що шнур цілий, в мережі є напруга, а кнопка запуску працює справно.
 • Огляньте болгарку зсередини. Якщо зовнішніх візуальних проблем не було виявлено, необхідно виконати розтин корпусу, щоб оглянути двигун. Обов'язково відключіть болгарку від мережі перед тим, як починати розбирання. Огляньте ротор – він повинен вільно обертатися навколо своєї осі, підшипники не повинні стукати і видавати інших сторонніх звуків, контур обмотки повинен бути цілим, без розривів. Присутність запаху гару також може говорити про несправності ротора.
 • Зателефонуйте електроланцюг за допомогою тестера. Якщо візуальний огляд не дав ніяких результатів, визначте цілісність електричної ланцюга з допомогою тестера. Два щупальця необхідно підключити до ламелям якоря і порівняти показання опору на всіх витках обмотки. Якщо результати будуть однаковими, значить пошкодження обмотки немає. Якщо ж у якийсь із пар значення будуть відрізнятися, це означає, що на даній ділянці кола є обрив.

Як підібрати якір для болгарки?

Якщо ви визначили, що причиною несправності болгарки є якір, краще всього придбати нову запчастину, ніж займатися ремонтом старої. Перемотати старий ротор без наявності необхідного досвіду навряд чи вдасться, а майстри, які роблять такий ремонт, просять ціну не набагато менше, ніж вартість нової запчастини. Та й після ремонту електродвигун в болгарці не пропрацює довго.

Набагато краще купити ротор для болгарки, який допоможе вашому електроінструменту отримати друге дихання та пропрацювати ще не один рік.

Для володарів електроінструменту від таких популярних виробників, як Makita, Bosch, DWT проблем з тим, щоб знайти і купити якір на болгарку, виникнути не повинно. У нашому інтернет-магазині зібрані якір для болгарки від різних відомих виробників.

Власники болгарок застарілих моделей або моделей від маловідомих виробників можуть випробувати труднощі при пошуку оригінальних запчастин. Тому тут необхідно буде самостійно підбирати якір на болгарку, враховуючи такі параметри.

Ключовою характеристикою при доборі електродвигуна для болгарки або її запчастин є діаметр кола. Лінійна швидкість зовнішнього радіуса насадки не повинна бути вище 80 м/с, оскільки болгарку може розірвати від надмірної відцентрової сили.

Сучасні болгарки пристосовані під кола діаметром 115, 125, 180 і 230 мм. Враховуючи діаметр кола і максимальну швидкість обертання, легко обчислити інший важливий параметр – швидкість обертання мотора. Ще один важливий параметр – потужність двигуна – також підбирається виходячи з допустимого діаметра кола.

З допомогою отриманих даних ви зможете підібрати і купити якір на болгарку, який підійде для вашого електроінструменту.

Як виконати заміну якоря болгарки

Процес зняття якоря болгарки виконується в кілька етапів:

 • Відкрутіть болт, який утримує кожух. Цей крок не повинен викликати жодних проблем, оскільки на кожусі відсутні щільні з'єднання. Використовуйте універсальну викрутку, оснащену храповим механізмом.
 • Посуньте зовнішній кожух у напрямку мережевого кабелю. Всередині корпуса ви відразу зможете побачити двигун, який складається з колектора, статора, якоря і щіток. Після того, як ви зніміть корпус, необхідно буде зняти щітки, попередньо відсунувши фіксують пружинки
 • Вийміть ротор. Для цього необхідно відкрутити з допомогою викрутки чотири зовнішніх болта, які фіксують його. Легко потягнувши вгору, можна зняти голову ротора, а потім витягти його. Зверніть увагу, що виймається він разом з пластиковою подушкою, яка фіксує його в корпусі.
 • Зніміть якір до болгарки. Видаліть з його осі ущільнювальні гумки, а потім звільніть запчастина від пластикової подушки разом з шестернею і підшипником. Для цього затисніть верхню гайку за допомогою газового ключа і відкрутіть її. Пластикова подушка, підшипник і шестірня видаляються без особливих зусиль.

Щоб визначити місце несправності, необхідно протерти забруднені деталі з допомогою сухої дрантя. Навіть якщо запчастини виявляться справними, видалення забруднень з поверхні стане хорошим профілактичним заходом для продовження терміну служби електроінструменту. Регулярно виконуючи таку очистку, ви зможете скоротити навантаження на деталі двигуна при роботі в складних умовах.

Також в процесі розбирання і заміни якоря, необхідно виконати змащування всіх металевих частин інструменту. Найбільш поширеним мастильним матеріалом є «Літол-24».

Де купити якір для болгарки в Україні?

Інтернет-магазин «Картридж» пропонує купити ротор на болгарку від провідних світових виробників електроінструменту. У нашому каталозі представлені якоря для болгарок Іжмаш, DWT, Енергомаш, Craft, Stern, Титан, Wintech, Кіров і багато інших. Ми займаємося продажем лише якісних комплектуючих для вашого електроінструменту, які мають доступну ціну.

Щоб з'ясувати, скільки коштує якір на болгарку, необхідно точно знати виробника і модель вашого електроінструменту. Замовивши товар у нашому інтернет-магазині, ви зможете оформити доставку в Київ, Одесу, Дніпропетровськ, Харків та інші міста України.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner